yigitinsaatmantolama@gmail.com

0533 091 3438

0(312) 336 6930

09:00 - 18:00

Su Yalıtımı

Anasayfa-Su Yalıtımı

Su Yalıtımı

Konutlarınıza zarar veren en önemli faktörlerden biri de sudur ve konutlar yagmur, kar, topragin nemi, zemindeki yeralti suyu gibi dis kaynakli su ile banyo ve lavabolarda kullanilan iç kaynakli suya maruz kalmaktadir. Konutlarimizi ve konforumuzu tehdit eden sulardan korunmak için yapilan bu islemlere su yalitimi uygulamalari denir.

Konutlariniza nüfuz eden su, tasiyici kisimlarda yer alan demirlerin paslanmasina ve tasima kapasitesinin düsmesine yol açar. Su, betonun çürümesine ve çatlamasina neden olmaktadir. Su yalitimi uygulamalari güvenli konutlar ile birlikte bakteri ve küf olusumu engellenmis, saglikli ve konforlu ortamlara sahip olmamizi da saglamaktadir.

Su yalitimi uygulamalari konutlariniza suyun sizma ihitmali olan alanlarda gerçeklestirilmektedir. Bunlar; toprak ile temas eden duvarlar, temeller ve zemine oturan dösemeler, suyun yapi disinda birikebilecegi ve ya suyun basabilecegi seviyenin altindaki dis duvarlar, balkonlar, teras ve egimli çatilar ile banyo, lavabo gibi islak hacimli alanlar olarak siralanabilmektedir. Su yalitiminin bir diger uygulama alani da suyun içerisinde kalmasini istedigimiz su deposu, suni gölet ve havuz gibi yapi alanlaridir.


Su yalitimi uygulamalarinda polimer bitümlü ya da sentetik örtüler ve sürme su yalitim malzemeleri kullanilmaktadir. Yalitim uygulamalari ile konutlariniza nüfuz edemeyen su, süzgeçler ve yagmur suyu drenaj borulari ile yapidan uzaklastirilmaktadir.