yigitinsaatmantolama@gmail.com

0533 091 3438

0(312) 336 6930

09:00 - 18:00

Peyzaj İşleri

Anasayfa-Peyzaj İşleri

Peyzaj İşleri

Peyzaj, insanlar tarafindan algilandigi sekliyle, karakteri dogal ve/veya insani unsurlarin eyleminin ve etkilesiminin sonucu olan bir alan anlamina gelir. Peyzaj önemlidir çünkü tarih ile günümüz, kültür ile doga arasinda baglanti kurar. Insanlar peyzajin ana maddesidir; peyzaji olusturan ve deger veren olanlardir. Peyzaj hayatlarimiz için ortam saglar.


Peyzajlar ihtiyaçlarimizi yani sira doga gereksinimlerimizi saglar. Özellikle dinamik olan yapisi ile peyzaj; zaman içinde form, doku, renk ve koku degistirebilir. Etkenler dogal durumlarla birlikte, insanlarin farkinda olmadan olusturduklari kuvvetler olarak belirlenebilir. Turkuaz Park Ahsap Yapi Peyzaj; bu asamada gücünü ortaya koymaktadir.

Çalismalarimizda, doganin taklidi, dogal yasam döngüsünde yer alan ve her disiplinden duygu çalan bir yol izlenir. Dogru olan yolu izler, degisimlere farkli açilardan bakabilmek için yeniliklere açik davranir ve olmamasi gereken durumlarin içine girmemeye çaba sarfeder bir yapidadir. Isverenin istedigi ölçüde sanatçi, ögrendikleri ile mimar, zaman kullanimi açisindan iyi bir planlamaci, dogru çözümlere en yakin davranabilecek kadar mühendis olarak, peyzaj uygulamanin kurallarini harfiyen yerine getirmkteyiz.


Teknoloji

Sörvey çalismasi ile baslayan süreç, isveren isteklerinin belirlenmesinden sonra eskiz ya da avan pafta hazirligi ile devam eder. Bu süreçte ara sunumlarla isveren ile aramizdaki iletisimin dogru kanalda devam edip etmedigi, süreçte gelisen durumlara göre proje planlama safhasina eklenip çikarilacak birimler tartisilir.