yigitinsaatmantolama@gmail.com

0533 091 3438

0(312) 336 6930

09:00 - 18:00

Çatı Yalıtımı

Anasayfa-Çatı Yalıtımı

Çatı Yalıtımı

Çati arasinda yürünmesi gerektiginde, ahsap kadronlar üzerine kalaslarla yürüme yolu insa edilmelidir.

Yalitim malzemesi eger yüke maruz kalacak ise silte tipi ürünler yerine levha formunda sert mantolama malzemeleri kullanilmalidir.

Uygulama yapilacak çati dösemesinin üstü, toz, kir harç artiklarindan temizlenerek veya döseme betonu üzerine mala perdahli ince sap uygulamasi yapilarak, düzgün bir zemin temin edilir. Düzgün yüzey üzerine yogusma tahkikinin sonuçlarina göre buhar dengeleyici serilir ve kalinligi TS 825 “Binalarda isi yalitimi Kurallari Standardi”na göre belirlenmis mantolama malzemeleri dösenir. Mantolama malzemesinin üzerine ayirici tabaka yerlestirilerek, yüksek dozlu sap uygulamasi yapilarak detay tamamlanir. Sap uygulamasinin üstüne tercihe bagli olarak herhangi bir kaplama yapilabilir. Bu detayda havalandirma hayati öneme sahiptir. Yalitim malzemesinden geçen su buhari yapilan havalandirma boslugu ile atmosfere atilmalidir.


Birinci sinif malzemeyi, isinde uzman ve alaninda deneyimli ellerde hizmete sunan, müsteri memnuniyeti odakli misyonu ile kisilere ve alanlara özel yapi ve dekorasyon çözümleri saglayan firmamiz, yillardir verdigi kusursuz hizmetler ile sektörünün öncülerinden olmayi basarmis bir kurulustur.